ADANA PARAVOLLEY TAKIMI, ÜÇ KALEM’İ ZİYARET ETTİ


ADANA PARAVOLLEY TAKIMI, ÜÇ KALEM’İ ZİYARET ETTİ

Çoğunlukla bedensel engelli bireylerin yaptığı bir spor dalı olan ve “oturarak voleybol” olarak da adlandırılan paravolleyin Adana’daki temsilcileri, henüz yeni bir branş olan paravolleyin tanıtımı için destek arayışlarını sürdürüyor.

Adana paravolley takımının oyuncuları Mehmet Şerif Görmezöz, Yunus Özvatan, Gökhan Gök, Savaş Aygün, Nebi Teke ve Ali Ünsal, bu kapsamda, Üç Kalem Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş’yi ziyaret ederek, yeminli mali müşavirler Nihat Ceylan, Ferhat Demirkıran ve Mustafa Ateş ile görüştü.

 

“ADANA BU İŞİN LOKOMOTİFİ”

Sporcular, ülkemizde 2006 yılında Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından branş haline getirilen paravolley ile ilgili bilgi verdikleri Ceylan ve Demirkıran’dan manevi destek istedi. Adana’nın bu spor dalında lokomotif olduğunu belirten sporcular, kendi takımlarından milli takıma sporcu gönderdiklerini ve bu spor branşını daha çok tanıtmak istediklerini söylediler.

 

“SPORCULARA DESTEK OLACAĞIZ”

Yeminli Mali Müşavir Nihat Ceylan da, engelli bireylerin yaptığı bu spora destek olacaklarını söyledi. Bu tarz sporların, engellilerin hayata tutunma kaynağı olduğunu belirten Ceylan, “Engellilerin böyle güzel sporlar yapması bizleri mutlu ediyor. Sizlerin yaptığı bu spora, bizler de duyarsız kalmayıp, maddi ve manevi olarak destek olacağız. Her zaman arkanızdayız” dedi.

 

PARAVOLLEY NEDİR?

Oturarak oynanan paravolley, çoğunlukla bedensel engelli bireylerce yapılan bir voleybol çeşidi. 10x6 metrelik köşegen sahada, erkeklerde 1,15 metre, bayanlarda 1,05 metre yüksekliğindeki fileler ile oynanıyor. Normal voleyboldan temel farkı ise; servis vuruşu, hücum vuruşu ve blok esnasında oyuncunun vücudunun bir bölümünün yerle temas etmek zorunda olması.

 Diğer Haberler


İŞ DÜNYASINA YENİ BİR SOLUK GETİRECEKLER 2016-10-31
AİLE ŞİRKETLERİNDE BAŞARININ ANAHTARI: AİLE ANAYASASI 2017-08-15
ADANA VALİMİZ SAYIN MAHMUT DEMİRTAŞ İFTAR YEMEĞİMİZDE 2017-06-29
REFLEKS GAZETESİ 2017-08-15
ÜÇ KALEM ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE 2018-01-08
ARSA KARŞILIĞI İNŞAAT İŞLERİNDE MALİYE BAKANLIĞI YENİ BİR UYGULAMAYA GEÇTİ 2018-06-18
ÜÇ KALEM ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİYLE 2. KEZ BULUŞTU 2018-12-27
ÜÇ KALEM YMM VE BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş. İSTANBUL OFİSİ HİZMETE AÇILDI 2021-01-14